Питсбърг победи с категоричното 5:2 у дома Отава в двубой от редовния сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Това беше и единствената среща от НХЛ през изминалата нощ, като последните срещи за 2019 г. ще се изиграят тази вечер.

Гол на Евгени Малкин още в първата минута даде аванс в полза на домакините. Доминик Саймън реализира второто попадение за Пенс в 12-ата минута на двубоя. Ник Пол върна един гол за Сенатърс във втория период, но отново Малкин и Патрик Хорнквист също се разписаха за Питсбърг.

Между двете попадения Ник Пол върна интригата в срещата, разписвайки се за втори път във вратата, пазена от Тристан Джари. Стражът на домакините направи 24 спасявания. Джейк Генцел оформи крайното 5:2 в последната третина на мача. Вратарят на гостите Маркус Хогберг се отличи с 28 спасени шайби.

Питсбърг има три поредни победи и спечели 10 от последните си 12 срещи в лигата. Поражението е второ последователно за Отава.