Хокейният ЦСКА стартира с победа участието си в европейския клубен  турнир "Континентална купа". "Армейците" се  наложиха с 3:2 (1:0, 2:0, 0:2) над испанския Пуигсерда в среща  от група "А" на турнира в Зимния дворец в София. В другия мач от групата по-рано днес Беостар (Сърбия)  разгроми Измир (Турция) с 20:2. ЦСКА поведе на испанския съперник с гол на Виктор Щефанех в  14-а минута.

В края на втория период "червените" решиха мача с  нови два гола, отбелязани в рамките на една минута. Най-напред  Георги Искренов, син на легендарния футболист на Левски Божидар  Искренов, направи 2:0 в 35-а минута, а малко по-късно Алексей  Йотов сложи край на интригата с трети гол. Испанският отбор върна едно попадение в началото на третата  част Виталий Куликов, а две минути преди края Лукаш Ружичка  вкара втори гол за гостите и оформи крайния резултат - 3:2 за  ЦСКА.

Утре от 19.00 часа ЦСКА играе с Измир. Победителят в групата се класира за следващата фаза в  Германия през октомври.