Симеон Павлов спечели републиканското състезание по екстремни ски

19-годишната надежда в свободните ски Симеон Павлов направи най-доброто спускане на провелото се в района на хижа “Рилски езера” републиканско състезание по фрийрайд - каране на ски в необработен терен, организирано от Българска асоциация по ски свободен и екстремен стил (БАССЕС). Павлов взе първото място в най-оспорваната категория ски-мъже, демонстрирайки агресивност и контрол по време на спускането, въпреки сравнително трудните снежни условия. След него се наредиха Станислав Черешаров и Радослав Мирчев.

При жените скиорки първа е Симона Камберова с резултат, който би я класирал и на шесто място при мъжете, втора остана Теодора Бързакова.

От сноубордистите в категория 18+ най-добри бяха Евелина Хаджиева и Божидар Ибришимов.

В категорията на юношите между 14 и 18 години имаше изключително силно присъствие, като с най-високо представяне бяха сноубордистите Теодора Илиева и Александър Александров, а от скиорите първото място при юношите е за Матео Попиванчев.

За първи път БАССЕС даде шанс и на най-малките фрийрайд скиори и сноубордисти да премерят сили в рамките на републиканското състезание, като тяхното спускане бе на отделен обезопасен склон в близост до трасето на големите състезатели. В най-малката възрастова група до 10 години най-силни спускания направиха Денис Марков и София Здравкова.

Общо 56 участници се включиха в днешната фрийрайд надпревара, като част от тях ще покажат умения и в утрешното състезание по фрийстайл на мини фън парка, изграден по трасето на пистата пред хижа “Рилски езера”.

Общия награден фонд за състезанията на 10 и 11 февруари е 4000 лв. под формата на ваучери и предметни награди, осигурени от магазини Sport Depot, Стената и Red Bull.

Общо класиране:

Ски мъже                        
1.Симеон Павлов    
2. Станислав Черешаров    
3. Радослав Мирчев

Ски жени                        
1. Симона Камберова    
2. Теодора Бързакова    
            
Борд мъже            
1. Божидар Ибришимов    
2. Димитър Найденов    
3. Денислав Бодичев    

Борд жени                        
1. Евелина Хаджиева    
2. Илиана Миховска    
3. Мария Цветанова    

Деца до 10 г. ски                        
1. Денис Марков    
2. Иво Балевски    
3. Георги Алтънов    
4. София Здравкова    
            
Ски момичета 11-14 г.                        
1. Антония Иванова    
2. Стефани Иванова                
            
Юноши момичета борд                        
1. Теодора Илиева    
2. Ива Павлова    
3. Савина Димитрова    
            
Юноши момчета борд                        
1. Александър Александров    
            
Юноши момчета ски                    
1. Матео Попиванчев    
2. Мартин Манолов    
3. Иво Димитров    

Свързани материали

  • Републиканско фрийрайд състезание събира най-добрите екстремни скиори и сноубордисти Републиканско фрийрайд състезание събира най-добрите екстремни скиори и сноубордисти
  • vesti.bg vesti.bg
профилна снимка

*Коментирай конкретната статия и използвай кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание!

 

Зимни спортове