Германската биатлонистка Лаура Далмайер спечели трето злато на световното първенство по биатлон в австрийския зимен център Хохфилцен.

23-годишната Далмайер триумфира в днешния индивидуален старт на 15 км за жени и прибави трета титла от шампионата, след като преди три дни спечели и преследването, а преди това триумфира и със смесената щафета на Германия.

Далмайер направи една грешка на първата стрелба, но бе безупречна в останалите три и финишира първа за време 41:30.1 минути.

С успеха си днес Далмайер завоюва малката Световна купа в индивидуалната дисциплина.

Втора в днешния старт остана Габриела Коукалова от Чехия също с един пропуск в стрелбата и изоставане от 24,7 секунди.

Трета финишира Алексия Рунгалдиер от Италия без грешка в стрелбата и изоставане от 1:45.6 минута.

От българските представителки най-добре се представи Емилия Йорданова, която завърши 24-а с един пропуск в стрелбата и изоставане от 4:02.2 минути след победителката.
Даниела Кадева е 72-а с 3 грешки в стрелбата и изоставане от 7:54.8 минути, а Десислава Стоянова зае 88-о място с 6 грешки в стрелбата, на 9:41.3 минути след победителката.

В генералното класиране за Световната купа начело е Лаура Далмайер с 843 точки, следвана от Коукалова (814), Каиса Макарайнен (Финландия) 728.