Германката Лаура Далмайер спечели преследването на 10 км на световното първенство по биатлон. Далмайер завърши надпреварата с една грешка в стрелбата и общо време от 28:02.3 минути.

Втората позиция остана за Дария Домрачова от Беларус, която не сбърка нито веднъж на огневия рубеж и изоставане от 11,6 секунди от победителката.

Габриела Коукалова завърши състезанието с третото място и изоставане от 16, 6 секунди и 3 грешки в стрелбата.

Българската биатлонистка Емилия Йорданова се нареди на 53-ото място, след като тръгна 42-ра, с изоставане от 4:09.9 от победителката и общо 4 грешки в стрелбата.

По-късно днес е преследването при мъжете, където имаме трима български представителя , които ще тръгнат в първите 15 биатлонисти.