Канада спечели за рекорден 18-и път титлата на Световното първенство по хокей на лед за младежи. Северноамериканците преодоляха дефицит от 1:3 в последните 10:40 минути на финала срещу Русия в чешкия град Остава и стигнаха до победата с 4:3 (0:0, 1:2, 3:1).

Така Канада взе сладък реванш от "Сборная" за поражението с 0:6 в груповата фаза от шампионата на 28 декември. Никита Александров даде аванс на руснаците при числен превес във втората част, с което той записа точка във всеки един от седемте мача на отбора на първенството.

Дилън Козънс изравни също при числен превес, но Григорий Денисенко даде нов аванс на Русия. Максим Сорокин направи 3:1 в 8:36 минута на третия период, но 34 секунди по-късно Конър МакМайкъл намали, а в 11.21 минута Барет Хейтън изравни отново при числен превес. Акил Томас вкара победния гол 3:58 минути преди края.

Силен мач за канадците направи и вратарят Джоел Хофър с 35 спасявания. Тимът на Русия, който има 13 титли, остана за десети път със сребърните медали. /БТА