Финландката Кайса Макарайнен спечели преследването на 10 километра от Световната купа по биатлон за жени в Поклюка (Словения). Скандинавката, която е трикратна носителка на Световната купа, не допусна грешка в четирите стрелби и измина трасето за 29:16.9 минути. Така тя записа втори пореден успех, след като вчера триумфира и в спринта на 7.5 км, както и 24-и в кариерата си.

Втора на 41.3 секунди остана италианката Доротея Вирер, която също повали всичките 20 мишени. Паулина Фиалкова от Словения се нареди трета без грешка в стрелбата и с изоставане от 59.2 секунди.

Две българки участваха в състезанието. Емилия Йорданова финишира 51-а с четири пропуснати мишени и на 5:10.2 минути след победителката, а Десислава Стоянова е 56-а (последна) с пет грешки и пасив от 6:26.5 минути.

В генералното класиране за Световната купа след първите три старта за сезона лидер е Доротея Вирер със 144 точки, следвана от Кайса Макарайнен със 131 точки, Паулина Фиалкова със 129, Лиза Витоци със 121 и други. Емилия Йорданова е 50-а със 7 точки.

Световната купа по биатлон продължава на 13 декември с женския спринт в Хохфилцен. /БТА