От 5 до 8 юни Дворецът на културата и спорта "Васил Левски " в град Велико Търново беше домакин на Държавното първенство  категория "А" за девойки младша възраст , девойки старша възраст и жени . Участваха клубове от цялата страна , като гимнастичките  се състезаваха, освен за индивидуалния многобой и финалите на отделните уреди, и за отборно класиране .

При жените шампион в многобоя и носител на златен медал в "А" категория стана Женина Трашлиева от  Черноморец Бургас със сбор от 54.368 точки, среброто спечели Петя Борисова от Академик със сбор от 52.099 точки,а брозновия медал завоюва Аделина Петкова от "Левски Илиана ", която събра 46.709 точки.

Отборно при жените носител на златния медал стана първият отбор на Черноморец Бургас със сбор 95.968 точки  , сребърен медал спечелиха състезателките на Академик София със сбор  94.566 точки , а бронзов - отборът на Левски Илиана, които събраха сбор от 92.359 точки.

На финалите на уредите първа на обръч се класира Женина Трашлиева от Черноморец Бургас , втора - Аделина Петкова от Левски Илиана , а трета Петя Борисова от  Академик.
На топка златния медал спечели Женина Трашлиева от Черноморец" Бургас , сребърния Петя Борисова от Академик , а бронзовия Аделина Петкова от Левски Илиана.
На бухалки златото завоюва Петя Борисова от Академик , среброто Аделина Петкова от Левски Илиана , а бронз -Женина Трашлиева от Черноморец Бургас.
На лента първото място спечели Женина Трашлиева от Черноморец Бургас , сребърния медал завоюва Петя Борисова от Академик София , а бронзовия медал спечели Ромина Радева от Чар ДКС Варна.

При девойките младша възраст се явиха над 50 гимнастички . Индивидуалния многобой спечели Калия Богданова от Левски Илиана със сбор от 39. 200т., среброто спечели Вероника Любчова от Академик София със сбор 39.142 т. , а брозновия медал отиде при Сибила Кърпачева от Левски  със сбор от 38 .400 т.
В отборното класиране златния медал спечелиха състезателките на Левски Илиана, първи отбор  , които събраха 76.525 точки ,
сребърни медалистки станаха момичетата на Левски със актив от 73.900 точки , а бронзът в отборната надпревара спечели  Академик София - първи отбор със сбор от 73.592 точки.

На финалите на отделните уреди - на без уред шампион стана Вероника Любчова от Академик, втора - Сибила Кърпачева от Левски , а бронз - Биляна Везирска от Велбъжд Кюстендил. Златен медал на въже спечели Елизабет Иванова от Левски Илиана , сребърен - Калия Богданова също от Левски Илиана , а бронз- Стоянела Асенова от Черноморец Бургас . На обръч първа се класира Стоянела Асенова от Черноморец Бургас , второто място разделиха  Калия Богданова от Левски Илиана и  Сибила Кърпачева от  Левски . На топка златото спечели Вероника Любчова от Академик , среброто остана за Сибила Кърпачева от Левски , а бронза взе Калия Богданова от Левски Илиана .

При девойките старша възраст в състезанието участваха 60 гимнастички . Шампион в многобоя тук стана Антонина Итова от Левски Илиана със сбор от 43.243 точки ,
сребърна медалистка в многобоя стана Ванеса Пеянкова от Академик, която събра 43.100 точки , а бронзов медал спечели Мирто Атанасолаки от Олимпия Бургас.
В отборната надпревара златен медал спечелиха състезателките на Черноморец Бургас -първи отбор със сбор 80.967 , сребро завоюваха състезателките на Академик София със сбор 80.816 , а брознов медал отборно при ДСВ спечели отборът на ЧАР ДКС Варна със сбор от 79.309точки.
На финалите на уредите при ДСВ на обръч златен медал спечели Антонина Итова от Левски Илиана , сребърен - Мария Цандева от Черноморец Бургас , а бронз - Гергана Герасимова от Левски Триадица.

На топка първа се класира Мария Цандева от Черноморец , втора - Ванеса Пеянкова от Академик, а трета Мирто Атанасолаки от Олимпия Бургас.
На бухалки злтения медал завоюва Мирто Атанасолаки от Олимпия Бургас , сребърния - Ванеса Пеянкова от Академик, а бронзовия - Антонина Итова от "Левски Илиана.
На лента първа стана Ванеса Пеянкова от Академик, втора - Мирто Атанасолаки от Олимпия Бургас , а бронза спечели Габриела Бахчеванова от  Чар ДКС Варна.