Радина Величкова извоюва четвърти медал за България, като завоюва бронзово отличие в скока на дължина на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки до 18 години в Банска Бистрица. Това е вторият медал за 16-годишната лекоатлетка от първенството, след като преди два дни спечели златото на 100 метра.

Величкова изравни най-доброто си постижение от 6.16 метра във втория си опит, което беше достатъчно за третото място на почетната стълбичка. В предпоследния си опит тя постигна още един скок над 6 метра - 6.15 метра.

Шведката Евелина Олсон спечели златото в дисциплината с ново най-добро лично постижение от 6.35 метра в третия си скок. Литовката Йоана Фиодороваите завърши втора с резултат от 6.23 метра, също ново най-добро лично постижение.

Това е четвърти медал за България от първенството в Банска Бистрица. Освен златото на Величкова на 100 метра, Християн Касабов спечели бронзов медал на 110 метра с препятствия, а Димо Андреев завоюва сребро в хвърлянето на чук.