Ансамбълът на България по художествена гимнастика в състав Женина Трашлиева, София Иванова, Рейчъл Стоянов, Радина Томова и Камелия Петрова останаха без медал на отделните уреди на Световната купа в София. Те се класираха на седмо място на пет обръча и на пето на топка и ленти.

Възпитаничките на Весела Димитрова допуснаха грешки, поради което не успяха да се преборят за медалите.

startphoto.bg
46 снимки

Така отборът ни завърши надпреварата с една титла - злато в многобоя.

В първия финал те бяха оценени с 30.600 точки. Българките все още не могат чисто съчетанието си с обръчи.

Златото взе Италия с 34.850 точки, Израел с 34.700 и Франция с 33.400 точки.

На три ленти и две топки българските гимнастички отново допуснаха грешки и завършиха на пето място с оценка от 27.950 точки.

Шампион изненадващо стана Полша с 29.750, среброто е за Гърция с 29.250 точки, а третата позиция е за Франция с 29.100 точки.