Ева Брезалиева записа изключително успешно представяне на Световната купа по художествена гимнастика в София, завоювайки златния медал във финала на бухалки. Грацията, която завърши на шеста позиция в многобоя, не скри вълнението си от успеха пред родна публика и призна, че турнирът в столицата остава един от най-специалните за нея.

"Това ни е едно от любимите състезания, трибуните са пълни, винаги всички ни подкрепят и чувството наистина е невероятно", сподели златната медалистка веднага след церемонията по награждаването. Брезалиева подчерта, че този успех е само началото на един дълъг и наситен сезон, в който основната цел е подобряване на формата за големите форуми.

Шампионката на бухалки отбеляза, че натрупаният опит от първия старт за годината ще бъде безценен за предстоящите предизвикателства. "Това е първи старт за сезона, имаме още няколко световни купи преди Европейското първенство. Много се радваме, че то ще бъде във Варна, на родна земя. Знаем, че всички ще ни подкрепят и ще бъде едно невероятно състезание", допълни още Брезалиева.   /БТА