Англия се класира по впечатляващ начин за финалната четворка на Световното по ръгби за първи път от 2007-а година насам, след като два гола на крилото Джони Мей, отлична игра на Оуен Фарел и страхотно дефанзивно представяне ги изведе до успех над Австралия с 40:16.

Островитяните обърнаха развоя на събитията в своя полза с два гола в рамките на три минути в средата на първото полувреме. Три дузпи на Кристиано Леалифано оставиха „кенгурата“ в мача при 17:9 на почивка, като голът на Марика Короибете съкрати разликата на само точка, но Кайл Синклер вкара трети за англичаните, а Антъни Уотсън оформи крайния резултат с четвърто попадение.

Това бе седмата последователна победа на Англия над Австралия и три от три на световни първенства след успехите през 1995 и 2007. В спор за място на финала тимът ще се изправи срещу един измежду световния шампион Нова Зеландия и Ирландия, които се срещат в Токио по-късно през деня. /БГНЕС