Българският снайперист на Evil Geniuses Цветелин “CeRq” Димитров изведе тима си до страхотен успех срещу бразилците от FURIA в квалификационния турнир за IEM Rio Major 2022.

Срещата срещу най-добрия тим от южноамериканската страна се проведе на Nuke. „Гениите“ започнаха на Т-страна и взеха ранно предимство от 5 рунда, а при смяната на ролите авансът на северноамериканския тим бе от 9:6. И второто полувреме започна добре за геймърите от EG, които бяха водени от Димитров и неговите 25 убийства.

Серия от 4:0 доведе аванса до 13:6, но въпреки това FURIA не се предаде. “saffee” завърши мача с 26 убийства, но неговият тим успя само да стопи до 14:15, преди окончателно да загуби срещата.

Така балансът на „гениите“ е от 2 победи и 0 загуби и те са все по-близо до успешен завършек на IEM Road to Rio: American RMR. Утре момчетата от тима на “CeRq” излизат в двубой до 2 победи от 3 карти срещу друг тим с баланс 2-0, а успех ще доближи EG до Мейджъра още повече.

снимка: gettyimages