С трета поредна победа на ESL Pro League се отличиха геймърите от G2, които победиха CS:GO състава на FTW Esports с 2:0. След като вчера “NiKo” и съотборниците му се нуждаеха от две продължения, за да спечелят срещу BIG в група Б, днес те бяха абсолютно безкомпромисни срещу португалския си съперник, сразявайки го с 16:5 на Inferno и 16:6 на Ancient.

Същевременно BIG записа първи успех в групата, след две поражения на старта. Германците надвиха бразилските геймъри от MIBR с 2:1 победи. Двата тима си размениха по един успех с 16:14. BIG поведе, след триумф на Vertigo, но на Nuke MIBR успя        да изравни резултата. След две игри, продължили по 30 рунда обаче, видяхме и игра с едва 17. На Dust II G2 настъпи педала на газта до краен предел и поведе с 4:0, след което загуби един рунд, но това се оказа и последния рунд, който тимът не печели в двубоя.

Утре G2 излиза в мач, който вероятно ще определи и победителя в група Б. Съперник на тима е FaZe Clan.

снимка: gettyimages