Сблъсъкът от втория кръг в елимиинационната фаза на плейофите на Световното първенство по Dota 2 между руснаците от BetBoom и хонгконгският Talon се превърна в истинска класика за историята на The International. Срещата бе спечелена с 2:1 от BetBoom Team, но всяка от първите две игри по над 1 час, а третата бе само на около 5 минути от това. Talon поведе в резултата след силното представяне на капитана на тима "Jabz", който записа 8/3/20 с Weaver.

BetBoom обаче успя да отвърне и да изравни резултата, въпреки че изоставаше почти през целия мач, а накрая Егор "Nightfall" Григоренко, който изведе тима си до триумфа с героя Phantom Lancer. Обратът за руските геймъри ги класира в топ 8 в Сиатъл, САЩ, където ще играят срещу Virtus.pro.