Българските геймъри от академията на CS:GO отбора на OG Благой “OxygeN” Димитров и Славен “AwaykeN” Любенов победиха с 2:1 момчетата от тима на Atlantic в среща от долната част на плейофите на турнира MistGames Heroes of Tomorrow.

Първата карта отиде на сметката на Atlantic, след 16:12 на Ancient. Отговорът на OG Academy бе даден подобаващо на Dust II, където резултатът бе 16:10 в полза на сънародниците ни.

Добра СТ-страна осигури предимство на българите и съотборниците им от 9:6 рунда на решаващата Inferno, но съперникът успя да отговори в началото на второто полувреме. OG Academy обаче не предаде аванса си и успя да затвори успеха, класирайки се към следващата фаза на турнира със скромния награден фонд от 7.5 хил. евро. В него обаче като поканени освен OG Academy участват още няколко елитни академии, сред които MOUZ NXT, Fnatic Rising и други.

снимка: gettyimages