Дамският отборът на Astralis, където играе българката Йоана “Joanana” Влайкова допусна обрат във втория си мач от европейската дивизия на ESL Impact, губейки от полякините от NAVI Javelins с 1:2. Първата карта започна чудесно за нашата снайперистка и съотборничките ѝ, като те взеха ранно предимство на Ancient, което след това успяха да развият с добра игра и да спечелят с 16:8.

За съжаление на Vertigo нещата се развиха много лошо за „червените“, които губеха с 4:11 в края на първото полувреме, въпреки че представянето бе далеч по-равностойно. Ключовите моменти бяха винаги в полза на момичетата от NAVI, които в крайна сметка изравниха резултата.

Уверени, че могат да постигнат втора победа в групата си, полякините притиснаха Влайкова и компания на Mirage. Момичетата от Полша дръпнаха бързо с 6:0 на СТ-страна. В съчетание с напрежението, което доведе до някои прибързани грешки на Astralis, NAVI Javelins поведе с 14:1 рунда след първото полувреме, затваряйки картата с 16:4.

Следващата седмица Йоана Влайкова и Astralis ще играят срещу MostValuablePlayers.

снимка: gettyimages