Българите от 500 eSports допуснаха второ поражение в CS:GO турнира CCT Central Europe #7. Родните състезатели отстъпиха пред чешкия Sampi, който е собственост на футболиста Якуб Янкто, с 0:2. Поражението оставя българските геймъри на една загуба от елиминация преди плейофите.

Мачът започна на Anubis, където 500 изигра солидни 10 рунда за начало и водеше със 7:3. За съжаление обаче българите допуснаха обрат до края на полувремето и след първите 15 рунда губеха със 7:8, а Sampi продължи възхода в играта си и на СТ-страна, като затвори картата с 16:14. Над всички бе Матуш "MATYS" Шимко с 33 убийства, а за българския тим снайперистът Денислав "dennyslaw" Димитров завърши с 23.

Втората карта бе Overpass. Там 500 започна тромаво, като губеше с 5:10, след СТ-страната си, но успя да изравни резултата до 13:13. За съжаление срещата завърши в рамките на следващите 3 рунда. Този път от българската петица най-добре се представи Християн "REDSTAR" Пиронков с 23 фрага.