Турският отбор по CS2 Eternal Fire се класира за елиминационната фаза на Мейджър турнира в Копенхаген. Южните ни съседи постигнаха три победи в рамките на откриващата фаза и така преодоляха първото препятствие, с което си гарантираха финиш в топ 16, както и поне 20 хил. долара от общия награден фонд на стойност 1.25 млн. долара.

В четвъртия кръг от първата фаза Eternal Fire обърна GamerLegion, след като загуби на Overpass с 4:13 рунда, но след това триумфира на Inferno с 13:2. Едва в решаващата карта, Anubis, срещата стана по-оспорвана, но отново геймърите от Турция победиха, след 13:11.

Най-резултатен за успеха им бе Али Хайдар "Wicadia" Ялчън с 47 убийства. За GamerLegion предстои мач на всичко или нищо. Ако победи бразилския Imperial ще се класира за топ 16, ако загуби - отпада от Мейджъра по CS2 в датската столица.