Мастър турнирът по Dota 2 в Рияд, Саудитска Арабия започна вчера. Състезанието с награден фонд 15 млн. долара, в което участва и българският геймър на OG Божидар "bzm" Богданов не започна по най-добрия начин за младия ни сънародник. OG допусна 2 загуби в предварителна група B, отстъпвайки с 0-2 на Quest и beastcoast.

За щастие след това се видя сериозно подобрение, като до края на вчерашния ден OG постигна равенство с 9Pandas и победи Team Secret.

В момента тимът на българина се намира на 4-то място в групата си, а след минути започва последния мач срещу китайците от Xtreme Gaming. На този етап Богданов и съотборниците му все още имат реалистичен шанс за достигане до същинската групова фаза на турнира.