В повторение на финала от миналата година Natus Vincere изхвърли шампионите от FaZe Clan от IEM Кьолн 2023 в елиминационен двубой от група В. Олександър "s1mple" Косталиев и съотобрниците му изиграха феноменален двубой и напълно заслужено спечелиха с 2:0, като така си осигуриха мач с Astralis по-късно днес, победата, в който е равносилна на билет за плейофите в LANXESS Aрена.

Битката на "s1mple" и компания срещу действащия шампион започна на Mirage. Там украинската организация бе абсолютно безуперчна и триумфира с 16:6 рунда. Много добро впечатление записаха част от новите попълнения Юстинас "jL" Лекавичус (26 убийства) и Михай "iM" Иван (23 убийства).

Така след не достатъчно доброто си представяне в първата карта и след унизителната загуба вчера от G2 Esports, FaZe Clan бе изправен пред елиминация при загуба на избраната си карта, Overpass. Решаващата част започна меко казано отлично за NAVI, който взе аванс от 6:0 на СТ-страна. До почивката FaZe демонстрира пробуждане най-вече благодарение на Ховард "rain" Нигор. В крайна сметка след множество обрати през второто полувреме картата завърши редовното си време при резултат 15:15, така че предстояха продължения.

В тях NAVI, воден от своя суперзвезден снайперист "s1mple", завършил с 40 фрага на Overpass, спечели 4 от 6-те рунда и изхвърли шампиона още преди плейофите на IEM Кьолн 2023.