Два отбора от Китай си спечелиха последните 2 места в плейофите на Световното първенство по VALORANT. Съставите на EDward Gaming и Bilibili Gaming успяха да се преборят с конкуренцията на Giants и NRG, в своите мачове съответно от група А и С, като и двата китайски отбора надделяха с по 2:0 победи. Конкретно успехът на Bilibili бе изненадващ, тъй като геймърите в състава са дебютанти на международен LAN турнир, а NRG бе един от кандидатите за силен рейд. Вместо това Китай ще има 2 представителя.

Тъкмо те биха могли да се изправят един срещу във финалния етап на шампионата в Лос Анджелис, САЩ, като това ще се случи, ако и двата тима спечелят мачовете си в четвъртфиналите на горната част на схемата или ако и двата тима загубят. Ето и пълната програма за първите мачове от плейофите на Световното:

Fnatic - LOUD

Paper Rex - FUT Esports

DRX - Bilibili Gaming

Evil Geniuses - EDward Gaming

Срещите са на 16-ти, 17-ти и 18-ти август, като всеки от 8-те тима си е осигурил поне 50 хил. долара за достигането до тази фаза, а шампионът ще вземе 1 млн. долара.