Отборът на Cloud9 загуби първия си мач в групите на престижния CS2 турнир в Полша - IEM Катовице 2024. В група В руските геймъри отстъпиха с 1:2 на MOUZ и така са на крачка от това да бъдат елиминирани от шампионата с награден фонд 1 млн. долара. Cloud9 започна двубоя с немксия тим с победа на картата Overpass с 13:8 рунда. Сергей "Ax1le" Рихторов бе най-резултатен с 19 убийства. На Mirage обаче Cloud9 допусна загуба с 8:13. Финландецът Джими "Jimpphat" Сало впечатли с цели 23 фрага, преди да се стигне до кулминацията в дуела между двете организации.

cloud9 CS

източник: Helena Kristiansson ESL

Мачът се пренесе на Ancient, като и двете полувремена от редовното време завършиха при равенства 6:6. Така картата влезе в продължения, като едва от третия опит MOUZ успя да надвие опонента си с общ резултат 22:20 рунда. Лудвиг "Brollan" Бролин бе с най-добри показатели на решаващата карта и рейтинг от 1.38.

Във втория си мач от група В MOUZ ще играе срещу GamerLegion, победил Monte с 2:0.

снимка: Хелена Кристиансон, ESL