Втори китайски отбор намери място във финалната четворка на Световното първенство по League of Legends, в Корея. Съставът на Bilibili Gaming се наложи над най-силния представител на домакините Gen.G с 3:2 в четвъртфиналната зрелищна среща помежду им.

Представителят на китайския LPL бързо поведе с 2:0, което категорично опонираше на очакванията на специалистите, които предвиждаха лесен успех за Gen.G. Вместо обаче Bilibili да се възползва от преимуществото си и да затвори мача чисто, се стигна до изравняване на резултата и решаваща пета игра.

В нея след малко повече от 30 минути втората квота на Китай успя да победи, за да се класира за полуфинала, където ще се изправи срещу друг китайски тим: Weibo Gaming, който отстрани единствения западен представител на плейофите - американския NRG. За MVP в мача срещу Gen.G бе избран бот лейнърът на Bilibili "Elk".