Отборът на Nigma Galaxy с българския офлейнър Иван “MinD_ContRoL” Иванов отпадна от Dota 2 турнира ESL One Малайзия. Тимът бе победен в първия кръг на плейофите в долната част на схемата, от състава на Thunder Awaken, с което Nigma приключи участието си в турнира на 7-8 място с TSM и 10 хил. долара от наградния фонд.

В днешния си двубой “MinD_ContRoL” се нуждаеше от победа, за да се класира за следващата фаза, където съперника си очакваше да научи OG на Божидар “bzm” Богданов. За съжаление обаче геймърите от Thunder Awaken се наложиха с 2:0 победи.

Още в първата игра южноамериканците демонстрираха, че няма да отстъпят нито сантиметър на Nigma и за около 37 минути унищожиха базата на съперника, давайки му едва 9 убийства, едва 2 от които за Dawnbreaker на Иванов.

Във втората игра нещата се развиха по-добре за българина, който завърши с 9/7/6 с героя Necrophos, но отново Nigma Galaxy допусна тежка загуба и отпадна от ESL One Малайзия.

Thunder Awaken ще спори с OG на 27-ми август сутринта.

​снимка: gettyimages