След като геймърите от Gen.G вече си осигуриха място в полуфиналите в южнокорейското първенство по League of Legends и са на път да завършат на първо място в редовния сезон, в неделя предстои да научим дали действащият шампион Т1 също ще пропусне първия кръг на елиминациите.

В момента Gen.G е с баланс от 15 победи и 1 загуба, лидер пред Т1, който е с 13-2. Трети, надяващ се на много грешки от страна на Faker и компания е съставът на Liiv SANDBOX, който след 2 победи вече е с баланс от 10 победи и 5 загуби.

До края на редовния сезон остават 3 кръга и формално Т1 и Liiv могат да завършат с еднакъв баланс. Всичко обаче би могло да стане ясно още този уикенд, ако Т1 спечели мача си тази неделя срещу осмия Nongshim RedForce, или ако Liiv SANDBOX допусне поражение в съботния ден от четвъртия KT Rolster.

За плейофите на LCK се класират шестте най-добри отбора от 10-те участника в рамките на редовния сезон, а топ 2 започва от полуфиналите, докато останалите 4, играят още един кръг.