Българският снайперист на Enterprise Esports Дейвид “h4rn” Бенчев изведе тима си до победа в ESEA Advanced League срещу латвийския тим Wolsung. Двубоят бе на Inferno, а 22-годишният капитан на Enterprise завърши с впечатляващите 27 убийства и само 16 умирания.

Двубоят започна лошо за “h4rn” и съотборниците му, като Wolsung спечели първите 6 рунда от играта. Преди обаче полувремето да е излязло извън контрол, Enterprise отговори със своя серия от 5 поредни рунда и в крайна сметка завърши СТ-страната си с пасив от само 3 рунда, при 6:9.

След смяната на ролите се стигна до равенство 10:10, но от следващите 5 рунда българският геймър и съотборниците му спечелиха едва 1 и изоставаха с 11:14. Бенчев обаче не позволи на съотборниците му да се поддадат на напрежението и с нова порция от 5 поредни рунда Enterprise обърна мача и спечели първия си успех, след като започна новия сезон на ESEA Advanced League със загуба от Cryptova.

снимка: gettyimages