Младата националка на „Тракия” (Пд) Таня Звискова извоюва престижна вицешампионска титла в дисциплината 10 метра - пневматична пушка, по време на изключително силния международен турнир по спортна стрелба, който се провежда в германския град Мюнхен. 18-годишната пловдивчанка направи отлично състезание и постигна резултат от 497,4 точки (395 в сериите и финал от 102,4), което й донесе заслужено второто място и сребърния медал.

Звискова изпревари убедително Катинка Зию от Унгария, останала с 496, 8 точки, но не успя да победи единствено силната чехкиня Никола Мазурова, отстреляла 499 т. Въпреки това, според специалистите, представянето на Таня на мегатурнира в Мюнхен е много силно.

Стрелец №1 на България за 2011 година Антон Ризов пък по чудо изпусна медал в Мюнхен и зае четвърто място на 10 метра пушка при мъжете. 23-годишният топсъстезател на „Тракия” (Пд) записа отличен резултат от 699,3 точки (596 в сериите и финал от 103,3), но нищожните 2 десети го лишиха от медал, който българинът заслужаваше.

Победител в дисципилната стана холандецът Петер Хеленбранд със 702,9 точки (598+104,9), следван от турчина Ибрахим Йозтюрк - 700,9 (597+103,9) и Йозеф Гончи (Словакия) - 699,5 (596+103,5).

Другият български представител на 10 метра пушка - Иван Йорданов, остана 30-и с 593 точки.

България се представя на мегасъстезанието в Германия с група от 13 стрелци.

Турнирът по спортна стрелба в Мюнхен е първото голямо международно състезание в този спорт за тази година. В баварската столица събра почти целият европейски и световен елит в спортната стрелба.