Българката Светлана Каменова стана европейска шампионка по бокс за жени в категория до 57 килограма на 4-то европейско първенство, което завършва днес в Пазарджик.

Във финалния мач в категория до 57 килограма Светлана Каменова победи Марциа Давиде /Италия/ по точки. След последния удар на гонга точките бяха равни - 3:3, но след разпечатка на съдийските фишове бяха отчетени 9:7 удара в полза на Каменова, която спечели титлата.

На финала в категория до 48 килограма Стойка Петрова /България/ загуби от Сара Урамун /Франция/ с дисквалификация в последния рунд. Реферката дисквалифицира българската боксьорка за нечиста игра 15 секунди преди края на финалния мач.

Така Стойка Петрова стана европейска вицешампионка в категория до 48 килограма и носителка на сребърен медал от шампионата на Стария континент.