Симон Байлс спечели многобоя на състезание по спортна гимнастика в САЩ и си осигури участие на пето поредно Световно първенство.

Байлс, непобедена в официални състезания по многобой в последните шест години, ще се изравни с Кери Стръг като единствените американки, които участват на Световни първенства в пет различни години, когато се включи в Мондиала в Щутгарт следващия месец. Байлс записа резултат от 58.55.

Гимнастичката постигна най-добър резултат на земя и прескок сред 15-те състезателки, участвали в Сарасота, Флорида. Останалите гимнастички, които ще попаднат в американския отбор за Световното, ще бъдат селектирани от избирателен комитет. Имената на още пет жени ще станат ясни след още едно състезание в понеделник.

Световното първенство по спортна гимнастика, което започва на 4 октомври, е предшественикът на Олимпийските игри в Токио 2020, където Байлс ще се опита да прибави към петте си медала, четири от които златни, спечелени на Игрите в Рио през 2016. /БГНЕС