Българската топ състезателка по художествена гимнастика Силвия Митева зае 6-о място в многобоя на Световното първенство, което се провежда в Москва. Рускинята Евгения Канаева спечели златото със 116,250 точки. Така олимпийската шампионка стана за втори път световна шампионка в многобоя.

Носителка на сребърен медал е друга руска гимнастичка - Даря Кондакова, която събра 113,825 точки.

Мелитина Станюта /Беларус/ спечели бронзовия медал в многобоя със 110,350 точки.

Силвия Митева е на 6-то място със 108,350 точки. Митева бе на тази позиция още след първите два уреда и в крайна сметка завърши на това място в крайното класиране в многобоя. Другата българска гимнастичка Моника Минчева остана на 22-ро място.