Българската гимнастичка Силвия Митева игра по-рано през деня на финалите на два уреда на Световното първенство по художествена гимнастика, което се провежда в зала "Олимпийски" в Москва.

На лента Силвия Митева е на 6-то място с резултат 27,100 точки, а на топка Митева се класира на 8-мо място с резултат 24,800 точки.

Рускините спечелиха златните медали и на двата уреда.

Рускинята Евгения Канаева стана световна шампионка на топка на първенството на планетата. Олимпийската шампионка Канаева спечели златния медал на топка с оценка 28,700 точки.

Носителка на сребърен медал стана друга руска гимнастичка - Даря Дмитриева, с резултат 28,650 точки, а бронзова медалистка е Алия Гараева /Азербайджан/ - 27,550 точки.

На лента златото спечели Даря Дмитриева /Русия/ - 28,825 точки, следвана от Даря Кондакова /Русия/ - 28,750 точки, Аля Гараева /Азербайджан/ - 28,050 точки, и др.