Водачките в схемата на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева спечелиха титлата на международния турнир по бадминтон в италианския град Милано с награден фонд 15 хиляди долара.

Българките победиха на финала представителките на Австралия Сетяна Мапаса и Гроня Съмървил с 21:19, 18:21, 13:6 и отказ на съперничките им след 58 минути игра.

В първия гейм сестрите водеха до 14:14, след което се игра точка за точка. При 19:19 номер 1 в схемата взеха следващите две точки и поведоха в резултата.

Във втората част българките направиха серия от 7:1, повеждайки с 12:9, но противничките им изравниха 12:12. След 16:16 представителките на Австралия взеха преднина и след 21:18 изравниха.

В третия гейм Стефани и Габриела Стоева имаха аванс от 13:6, когато съперничките им се отказаха поради контузия.

За Стоеви това е девета титла за годината.

Така България приключва надпреварата в Милано с два медала, след като бронзово отличие на сингъл завоюва Линда Зечири.

Следващата седмица трите българки, както и Петя Неделчева, ще играят на турнир в Турция./БТА