Австралиецът Нийл Робъртсън се класира за осминафиналите на Откритото първенство на Китай по снукър, след като победи представителя на домакините Мей Сиуън с 6-3 в мач от втория кръг на надпреварата.

Световният шампион от 2010 година не започна добре срещата и изоставаше с 1:3 след първата минисесия, но след кратката почивка намери играта си и взе пет поредни фрейма, за да затвори мача и да си осигури място в следващата фаза. За място на четвъртфиналите Робъртсън ще спори с друг китаец - Лу Нин, който победи Марк Кинг с 6:2.

Робъртсън е един от малкото фаворити, които продължават участието си в турнира, след като миналогодишният шампион Марк Селби, Марк Уилямс, Джон Хигинс, Джъд Тръмп и Бари Хоукинс отпаднаха още на старта.

Световният номер 1 Рони О'Съливан не участва в турнира в Пекин, който е последен преди началото на Световното първенство в Шефилд на 20 април. /БГНЕС