Радослав Панталеев преодоля първия кръг на категория до 81 килограма от турнира по бокс на европейските игри в Баку, след като победи по точки грузинеца Николоз Сехниашвили. Панталеев, боксьор на столичния ЦСКА и победител в своята категория от тазгодишното издание на турнира "Странджа", спечели по точки.

Той заслужи гласовете на съдиите от Великобритания, Франция и Казахстан при 29:28, 30:27 и 30:27 точки, което му отреди място на осминафиналите на турнира по бокс.

Следващият съперник на държавния шампион за последните две години е украинецът Александър Хижняк.

През 2012 година той спечели златен медал в средна категория, до 75 килограма, на световното първенство за юноши в Ереван, Армения. Двубоят срещу 19-годишния Хижняк е насрочен за 19 юни от 18:30 часа./БТА