България продължава великолепното си представяне в турнира по бадминтон на Европейските игри в Баку. След като сестри Стоеви стигнаха до полуфинал при двойките и така осигуриха нов медал на страната ни, тази сутрин това стори и Петя Неделчева.

Българската звезда в този спорт победи в четвъртфинален двубой рускинята Ксениа Поликарпова с 2:1 гейма (13:21, 21:11, 21:13).

Неделчева постигна пълен обрат, след като загуби първия гейм, но след това намери играта си и не остави шансове на съперничката. Така Неделчева се класира за полуфиналите, които са в събота.

За място в заключителната среща Петя ще спори с 10 години по-младата от нея датчанка Лине Кяерсфелд. Двете са много близо една до друга в ранглистата - скандинавката е 37-а, Неделчева 39-а. Кяерсфелд е победила Петя (21:6, 25:23) в единствения мач между двете, игран на Европейското отборно първенство миналата година.

Нейната съдба може да последва и другата ни представителка Линда Зечири, която по-късно излиза в своя четвъртфинален мач.