За съжаление и вторият български боксьор на олимпийския квалификационен турнир по бокс във Варгас (Венецуела) се прости с надеждите си за участие в Рио.

След като вчера Спас Генов загуби от Джонатан Есвикъл (САЩ), днес неговата съдба последва и Арман Хакобян. Той загуби четвъртфинала си в категория до 75 килограма срещу представителя на домакините Хосе Пинто. До голяма степен и съдиите решиха изхода на мача като в крайна сметка с 3:0 гласа Пинто продължи напред.

Още първия рунд загатна затова, което ще се случи. След равностойни три минути двама от съдиите дадоха резултат 10:9 за венецуелеца, а един дори 10:8.

Във втория рунд българинът бе очевидно по-добър от своя съперник, но решението на съдиите отново бе в полза на Пинто.

Единственият рунд, в който представителят на домакините надигра Хакобян бе третият и така в крайна сметка българинът отпадна от турнира.