Ивет Лалова се класира за финала на 200 метра на Световното първенство по лека атлетика в Доха.

Българката бяга във втората полуфинална серия като спря хронометрите на 22. 58 секунди, което я нареди на 3-ото място в серията.

В трите полуфинални серии за финала се класираха по регламент първите две атлетки от всяка серия и двете най-добри времена. За наша радост Ивет се класира за финала по време.

Ивет направи много добро бягане и беше буквално на една крачка от втората позиция в серията си, която завърши с мощен финален спринт. Така или иначе тя в крайна сметка ще бяга за трети път за медалите на 200 метра на Световното. Преди това тя влиза във финала през 2011-а и през 2015-а година.

В нейната серия първа завърши Бритъни Браун от САЩ с 22. 46 секунди, следвана от Тайния Гатиер (Бахамски острови), която завърши с 22.57 - нейно лично постижение за годината.

Лалова е със 7-о време от осемте финалистки, като след нея е Джина Бас от Гамбия. Най-доброто време е на Дина Ашър-Смит (Великобритания) с 22.16, следвана от Браун.

Финалното бягане е в сряда ( 2 октомври) от 22:35 часа.