Исторически успех записаха младите български състезатели на  продължаващото в Тенерифе (Исп) Световно първенство по карате. При  17-годишните Ивета Горанова спечели сребро, като съвсем малко не  достигна на представителката на плевенската школа да грабне и златото в  кат. 59 кг.

Последваха много силни изяви на състезателите на КК Никон, сред които  блесна Ивана Каменова, станала световна вицешампионка при 15-годишните.  В кат. 54 кг Ивана се наложи безапелационно в пет поредни мача,  елиминирайки шампионите на Украйна, Швейцария, Египет, Швеция и Канада.  За жалост Каменова отстъпи на финала от състезателката на Сърбия, която  многократно е побеждавала.

Денислав Стоянов загуби в трети кръг от египтянин, а след това не  премина през репашажите и в крайна сметка остана 9-и. Другият  представител на КК Никон Роберт Петров също загуби в трети кръг, но  загатна, че е изключителен талант и добрите резултати при него със  сигурност няма да закъснеят. Останалите състезатели от националния  отбор, които участваха през деня - Саня Петкова и Мартин Златев -  загубиха в първия кръг.

Очакваме с нетърпение изявите на последните ни двама представители на  Световното в Тенерифе: Андриан Димитров, който в последните състезания  демонстрира карате на световно ниво и на Велизар Колешански. Следващото  сериозно препятствие пред младите ни каратеки е Европейското първенство  през февруари в Сочи (Русия).