Китаецът Ян Вей спечели многобоя при мъжете на Световното първенство по спортна гимнастика, което се провежда в Щутгарт. Със среброто се задоволи Фабиан Хамбюхен (Германия) с общ сбор от 92,200 точки, с 1,475 точки по-малко от победителя.

Германецът направи блестящо представяне на последните уреди, с което си осигури второто място. Трети остана Хисаши Мизутори от Япония - 91,400 точки.

Най-добрият ни представител в този спорт Йордан Йовчев реши да не стартира в многобоя, за да съхрани силите си за финала на коронния си уред – халки. Както е известно, състезателят ни се нареди 13-и в квалификацията и взе олимпийска квота за Пекин 2008.

В събота (8 септември) са финалите на първите три уреда при мъжете - земя, кон с гривни и халки, както и на първите два уреда при жените - прескок и смесена успоредка.

В неделя са останалите пет уреда - прескок, успоредка и висилка (мъже), греда и земя (жени).