Катрин Тасева завърши на четвърто място, а Боряна Калейн е девета в многобоя при жените на Световната купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан).

Тасева събра сбор от 64.650 точки, след като получи оценки от 17.000 точки на обръч, 16.400 на топка, 16.100 на бухалки и 15.150 на лента.

Квалификациите на първите два уреда се проведоха вчера, а днес гимнастичките показаха композициите си с бухалки и лента.

Другата българка Боряна Калейн е девета с 62.850 точки (16.900 на обръч, 13.850 на топка, 17.100 на бухалки и 15.000 на лента. Оценката й на бухалки е втора по сила.

Така на финалите на отделните уреди Катрин Тасева ще играе на обръч, топка и лента, а Боряна Калейн ще спори за отличията на обръч и бухалки.

Златният медал в многобоя спечели Мария Сергеева (Русия) с 69.050 точки, а втора и трета се наредиха съответно Влада Николченко (Украйна) с 67.550 и представителката на Беларус Анастасия Салос с 66.550 точки.

Общо 43 гимнастички участваха в многобоя в Баку. Прави впечатление, че днес базата на оценяване при индивидуалната надпревара беше доста ниска, особено на лента.

Силната руска гимнастичка Екатерина Селезньова е едва 11-а в многобоя и ще играе само във финала на топка.

По-късно днес състезанието продължава с изпълненията на три топки и две въжета при ансамблите. България е със стартов номер 5, а на Световната купа участват 13 отбора.

След изпълнението на пет обръча вчера българският асамбъл е втори във временното класиране за многобоя след тима на Италия.