Йордан Йовчев спечели сребърен медал на коронния си уред халки на финалите на Световната купа по спортна гимнастика в Мадрид. Йовчев бе стабилен при изпълнение на съчетанието си и получи 16,150 точки, което го нареди на втора позиция в крайното подреждане.

Пред българина се нареди само бронзовият медалист от Олимпийските игри в Пекин 2008 Олександър Воробьов (Украйна) - 16,275 точки. Зад Йовчев остана световният и двукратен европейски първенец Юри ван Гелдер (Холандия) - 16,075 точки.

Интересно е, че в залата се завърна олимпийският шампион от Атина 2004 Димостенис Табакос (Гърция), който остана осми (последен) с 14,700 точки.

Шампиони на останалите уреди от първия ден станаха: Диего Иполито (Бразилия) на земя с 16,125 точки, Чжан Хунтао (Китай) на кон с гривни с 16,375 точки, Чън Фей (Китай) на прескок при жените с 15,050 точки и Хъ Кесин (Китай) на смесена успоредка с 16,250 точки.