КПС Варна е новият шампион по водна топка за мъже. В суперфинала от държавното първенство варненци надиграха миналогодишния първенец ЦСКА с 8:7 в двубой, който бе прекратен малко преди края.

Финалът на басейн "Приморски" във Варна завърши със скандал, след като 2 минути преди края ватерполистите на ЦСКА бойкотираха мача, недоволни от съдийско решение.

"Армейците" преследваха юбилейна 40-титла и водеха през голяма част от игровото време. КПС навакса изоставането и при 7:7 в последната четвърт Станислав Борисов вкара осми гол за варненци, а играчите на ЦСКА протестираха срещу съдийско решение преди попадението и не доиграва мача, което даде титлата на КПС.

Очаква се от ЦСКА да подадат контестация, която да бъде разгледана от УС на федерацията по водна топка.