Номер едно в света Роджър Федерер се класира за третия кръг на Олимпийския турнир по тенис в Пекин. Швейцарецът победи без особени затруднения участващия с уайлд кард Рафаел Аревало от Салвадор с 6:2, 6:4 за 77 минути.

Водачът в схемата проби още в първия гейм 447-ия в света, а след това поведе с 5:1, което предреши изхода на първия сет. Във втората част Федерер отново рано спечели сервиса на съперника си в третия гейм, след което запази аванса си.

Той направи 29 печеливши удара в мача. Федерер търси първи медал при третото си участие на Олимпийски игри. В Сидни 2000 той беше най-близо до отличието, но остана четвърти.

За място на четвъртфиналите водачът в схемата ще се изправи срещу 17-ия поставен Томаш Бердих от Чехия, който се справи с италианеца Андреас Сепи с 6:3, 7:6 за 98 минути.

Любопитното е, че именно Бердих победи Федерер на Олимпиадата в Атина преди четири години с 6:4, 5:7, 5:7 във втория кръг и сега швейцарецът получава възможност за реванш.