Световният шампион по бокс Детелин Далаклиев спечели очаквано златния медал от държавното лично първенство в категория до 54 килограма. В един от общо 11-те финала в Добрич боксьорът на Мизия (Плевен) надви с 3:1 Елиян Димитров от Победа-Черноморец (Бургас).

В категория до 91 килограма златото спечели Тервел Пулев от Национал (София), след като Деян Петров от Спартак (Плевен) получи лекарска забрана за участие в мача поради подуване на ръката. Други два финала - в категории до 48 и до 51 килограма също не се състояха поради медицински причини.

При най-тежките, категория над +91 килограма, победител стана Румен Кендов от БК Пламен Янков (София), който надви на финала Жеко Жеков от НСА с 4:2. Най-категоричната победа пък бе за Мариян Момчев в категория до 81 килограма. Състезателят от Добруджа (Добрич) срази Ивайло Тонков от Викинг (Варна) с 9:0.