Световният шампион по бокс от Милано 2009 в категория до 60  кг Детелин Далаклиев /Мизия/ загуби по точки с 1:2 съдийски  гласа от Елиан Димитров /Победа, Бургас/ на финала на  държавния боксов шампионат, който се проведе в Пазарджик.

В най-леката категория до 49 кг. победител стана Тинко  Банабаков от Ивайло /Велико Търново/, който се справи на  финала с Георги Андонов от Левски. Стефан Иванов от Левски спечели титлата при  52-килограмовите след успех над Здравко Михайлов от Габрово 91. В категория до 64 кг Айрин Исметов /БК Бокс за всички/  победи състезателя на БК Ивайло Маринов Илиес Малиосагов.

Победител до 69 кг. е Симеон Чамов /ЦСКА/ след успех на финала  над Николай Колев от НСА, а в категория до 75 кг. Мариан Момчев  /Добрич/ се справи с Антон Стефанов от Сливен.  При 91-килограмовите титлата взе Кристиян Стефанов  /Сливен/ след успех над Петър Петров от БК Ивайло Маринов.

При най-тежките над 91 кг. Петър Белберов /Бокс за всички/  победи с 3:0 съдийски гласа състезателя от НСА Спас Лазаров.

Мачът за титлата между братята Катин и Даниел Асенови от Ямбол  в категория до 56 кг. не се игра, като служебната победа бе  присъдена на Даниел.  Поради лекарска забрана бе отменен и двубоят между  Александър Илиев /Ботев Пловдив/ и Радослав Панталеев /ЦСКА/.  Служебно спечели състезателят на столичани. Оборен победител е ЦСКА с 42 т., следван от Левски с 38 т./БТА