Петьо Кръстев и Мария Йовкова стартираха ударно в основната схема на смесени двойки на WTT Feeder PANAGYURISHTE Presented by Asarel 2022 и преодоляха осминафиналите без да дадат нито един гейм на своите съперници. Първото препятствие пред нашата двойка беше тандемът от Италия, съставен от Джорджия Пиколин и българинът, защитаващ цветовете на „адзурите“ Нягол Стоянов, като в отделните части Кръстев и Йовкова се наложиха с 11:6, 13:11 и 15:13. В четвъртфиналите те ще се изправят срещу китайците Сю Хайдонг и У Янчен, които отстраниха друга двойка с българско участие – Денислав Коджабашев и състезаващата се за Турция Сибел Алтънкая с 11:9, 11:6 и 11:8.

„Много съм щаслива, че спечелихме мача. Днес се старахме да не правим излишни леки грешки и според мен се представихме много добре. Успяхме да накъсаме играта на съперниците ни и това също беше важно за успеха.“ - каза Мария минути след успеха, а нейният съотборник Петьо добави: „Атмосферата в залата беше чудесна и това спомогна за доброто начало на моето участие в турнира. Радвам се, че стартирахме с чиста победа с 3:0. В четвъртфиналите ще се опитаме да вземем реванш срещу китайската двойка, която днес отстрани Денислав Коджабашев и Сибел Алтънкая. Този тандем е от световна класа, но ще дадем всичко от себе си, за да стигнем до победата в четвъртфиналите.“

Третата българската смесена двойка - Теодор Александров/Калина Христова - не успя да премине осминафиналната фаза след поражение със 7:11, 8:11 и 7:11 от германците Седрик Майснер и Уан Юан.

B мъжкия сингъл Петьо Кръстев и Чой Инхьок от Република Южна Корея изиграха изключително оспорвана среща, но нашият представител не успя да победи класния азиатец и приключи участието си след 2:4 (7:11, 11:5, 6:11, 9:11, 12:10, 11:13). Другият ни състезател в схемата Теодор Александров беше надигран от сингапуреца Пан Ю Ен Коен с 4:0, като в отделните геймове записа съответно 8, 8, 9 и 6 точки.

Денислав Коджабашев и Теодор Александров тенис на маса

На двойки Денислав Коджабашев и Теодор Александров изиграха един от най-интригуващите сблъсъци през деня и бяха близо до изненадата срещу Парк Гьонтае и Чо Сюнмин от Република Южна Корея. Двамата българи изостанаха в резултата след 4:11 в отриващия гейм, но след това обърнаха развоя на срещата след много силна игра и 11:8 и 11:9. За съжаление на всички зрители в „Арена Асарел“ Парк и Чо бяха по-добрият тим в следващите две части и с 11:4 и 11:7 си осигуриха място в четвъртфиналите. Вторият български тандем Петьо Кръстев/ Йоан Величков беше надигран от французите Бастиан Рембер и Жул Ролан с 3:1 (6:11, 12:10, 8:11, 5:11).

При дамите на сингъл българското участие също приключи в първия кръг на основната схема. Мария Йовкова отстъпи с 1:4 на германката Анет Кауфман (9:11, 6:11, 11:4, 4:11, 10:12), а Калина Христова загуби от Линда Бергстрьом от Швеция с 0:4 (5:11, 6:11, 6:11, 6:11).

Мария Йовкова/ Калина Христова и Сиделя Мутлу/ Цветелина Георгиева загубиха своите срещи от първото стъпало на основната схема при женските двойки. Йовкова и Христова бяха близо до успеха срещу Притика Паваде и Камил Люц от Франция, но последният гейм от двубоя беше категорично спечелен от съперничките им с 11:1. Преди това французойките надделяха в първата и четвъртата част, съответно на 5 и 9 точки, а българската двойка стигна до победата във втория и третия гейм с 11:9. Другият тандем от България – младите Мутлу и Георгиева - не успяха да се противопоставят на полякините Анна Вегжин/Катарина Вегжин и записаха само 8 точки в мача – 2:11, 4:11, 4:11.