Българските боксьори спечелиха две титли от международния турнир в Мурсия, Испания. Със златните медали в своите категории се окичиха Якуб Чиновлиев и Иван Атанасов, а Венсан Киркоров и Кирил Русинов при мъжете останаха със сребърни отличия.

На финала в кат. до 60 кг при младежите Чиновлиев победи Киркоров с 4:1 съдийски гласа – 28:27, 28:27, 28:27, 27:28, 28:27. Атанасов пък стигна до титлата без игра, след като съперникът му на финала Мохамед Сюлейман Картум от Франция не излезе за мача.

Във финала до 60 кг при мъжете Русинов не успя да са справи с друг французин - Лун Амрауи и отстъпи с 0:5 съдийски гласа -27:30, 27:30, 27:30, 28:29, 27:30.

Така от петимата ни боксьори, които участваха в Мурсия, само Радослав Панталеев (+91 кг) не стигна до медалите. Той получи сериозна аркада още в първия си мач, която не му позволи да боксира на полуфиналите.

В Испания националите ни бяха водени от треньорите Жоел-Солер Арате и Валентин Поптолев.