Националният ансамбъл за жени на България по художествена гимнастика завърши на четвърто място в многобоя на турнира от Световната купа в португалския град Портимао. Гимнастичките в състав Ренета Камберова, Михаела Маевска, Цветелина Найденова, Елена Тодорова, Христина Тодорова и Катрин Велкова събраха сбор от 52.325 точки, след като късно снощи получиха пета оценка на съчетанието с два обръча и три ленти - 25.825 точки, след като изпускаха един обръч. В четвъртък на 5 точки българките имаха оценка от 26.500 точки.

Така България ще играе на финалите и на двата уреда при ансамблите по-късно днес.

Титлата в многобоя спечели Русия с 56.600 точки, пред Италия с 54.400 точки и Беларус с 53.575 точки.

При жените индивидуално Силвия Митева се класира 7-ма със сбор от 109.375 точки. Вччера тя получи 9-та оценка на бухалки - 27.000 точки и 7-ма на лента - 27.700 точки.

Днес Митева ще играе и на четирите финала.

Другата българка Биляна Проданова е 28-ма в многобоя с 99.125 точки от общо 49 гимнастички.

Титлата в многобоя изненадващо спечели рускинята Дария Кондакова със 114.375 точки, която победи сънародничката си - олимпийската и световна шампионка Евгения Канаева. Канаева събра сбор от 114.225 точки и днес няма да играе на финалите на два от уредите - бухалки и лента. Третаа в многобоя е друга рускиня - Дария Дмитриева със сбор от 111.000 точки.

Състезанието завършва днес около 20.00 часа българско време с финалите на отделните уреди индивидуално и ансамбли.