Националният ансамбъл на България по художествена гимнастика завърши на четвърто място в квалификациите на съчетанието с 5 топки на турнира от Световната купа в португалския град Портимао.

Гимнастичките в състав Ренета Камберова, Михаела Маевска, Цветелина Найденова, Елена Тодорова, Христина Тодорова и Катрин Велкова получиха оценка от 26.500 точки. Така българките се класират за финала на този уред в неделя.

Първа оценка на 5 топки получи Русия - 28.400, пред Италия с 27.200 точки и Израел с 26.900 точки.

В топ 6 след България останаха Франция и Беларус, а общо 15 ансамбъла участваха в квалификацията.

По програма днес състезанието продължава с първите два уреда - обръч и топка в индивидуалния многобой при жените, където ще участват българските Силвия Митева и Биляна Проданова.

В събота предстоят останалите два уреда в индивидуалната програма - бухалки и лента, както и квалификацията при ансамблите на 2 обръча и три ленти.

Състезанието завършва в неделя с финалите на отделните уреди индивидуално и ансамбли.